Background Image

Slagvaardig

en betrokken

Ben ik aan mijn werknemer een transitievergoeding verschuldigd?

Hoe lang in dienst?
Kennelijk denkt u na over het ontslaan van een medewerker van u. Verstandig dat u zich daarbij ook afvraagt of u de transitievergoeding moet betalen. Eigenlijk hoeft u alleen maar te kijken hoelang de werknemer bij u in dienst is. Is dit ten minste 24 maanden? Dan bent u in principe de transitievergoeding verschuldigd. Artikel 7:673 lid 1 Burgerlijk Wetboek (BW) schrijft dat duidelijk: “De werkgever is aan de werknemer een transitievergoeding verschuldigd indien de arbeidsovereenkomst ten minste 24 maanden heeft geduurd (…)”.
 
Daarnaast moet u als werkgever de arbeidsovereenkomst willen beëindigen. Als de werknemer zelf ontslag neemt hoeft u geen transitievergoeding te betalen. Ook bij een vaststellingsovereenkomst bent u niet verplicht een transitievergoeding te betalen. In de praktijk blijkt dat dit wel vaak gebeurt.
 
Bent u zo voldoende geholpen? Dat hopen we. Als u meer wilt weten over de transitievergoeding of de hoogte daarvan, mail of bel gerust.

Neem vrijblijvend contact op:
t 0342 - 400 622 of mail naar info@postbouter.nl